Preskoči na vsebino
CeneGoriv.com

Cene goriv po regijah

Povprečni dizel zunaj avtocest je 1,880 €, najvišja dovoljena cena 1,881 €. Primerjava 12 statističnih regij, z vsemi občinami.
12 regijCene od 13. oktobra 2026

Zemljevid Slovenije po cenah goriv

Svetlejše je cenejše, temnejše dražje. Pri avtoplinu so razlike resnične, pri reguliranih gorivih le nekaj desetink centa.

  1. 1.Savinjska regija1,008 €
  2. 2.Koroška regija1,013 €
  3. 3.Zasavska regija1,014 €
  4. 4.Obalno-kraška regija1,017 €
  5. 5.Podravska regija1,024 €
  6. 6.Gorenjska regija1,030 €
  7. 7.Primorsko-notranjska regija1,034 €
  8. 8.Goriška regija1,037 €
  9. 9.Jugovzhodna Slovenija1,037 €
  10. 10.Osrednjeslovenska regija1,039 €
  11. 11.Posavska regija1,043 €
  12. 12.Pomurska regija1,051 €
  1. 1.Koroška regija1,881 €
  2. 2.Zasavska regija1,881 €
  3. 3.Savinjska regija1,892 €
  4. 4.Jugovzhodna Slovenija1,895 €
  5. 5.Osrednjeslovenska regija1,898 €
  6. 6.Obalno-kraška regija1,900 €
  7. 7.Primorsko-notranjska regija1,901 €
  8. 8.Goriška regija1,903 €
  9. 9.Podravska regija1,906 €
  10. 10.Gorenjska regija1,906 €
  11. 11.Pomurska regija1,907 €
  12. 12.Posavska regija1,926 €
  1. 1.Koroška regija1,742 €
  2. 2.Zasavska regija1,742 €
  3. 3.Savinjska regija1,755 €
  4. 4.Jugovzhodna Slovenija1,759 €
  5. 5.Osrednjeslovenska regija1,762 €
  6. 6.Obalno-kraška regija1,766 €
  7. 7.Primorsko-notranjska regija1,767 €
  8. 8.Goriška regija1,770 €
  9. 9.Podravska regija1,771 €
  10. 10.Gorenjska regija1,772 €
  11. 11.Pomurska regija1,775 €
  12. 12.Posavska regija1,794 €
Povprečna cena za liter v regiji, samo cene, ki jih razvrščamo. Meje: © sodelavci OpenStreetMap.

Regije po ceni dizla

Povprečje servisov zunaj avtocest. Zeleno je pod slovenskim povprečjem, rdeče nad njim.

RegijaDizel ØBencin 95 ØAvtoplin odPod najvišjoOb avtocestiServisov
Primorsko-notranjska regija1,8781,7391,0162218
Osrednjeslovenska regija1,8801,7411,0094890
Podravska regija1,8801,7400,89921289
Gorenjska regija1,8801,7410,8902649
Savinjska regija1,8801,7420,7901468
Goriška regija1,8811,7421,0090544
Jugovzhodna Slovenija1,8811,7420,9990343
Pomurska regija1,8811,7421,0160643
Koroška regija1,8811,7421,0090016
Obalno-kraška regija1,8811,7420,7900554
Posavska regija1,8811,7421,0090522
Zasavska regija1,8811,7421,0090012

Vir: cene bencinskih servisov z goriva.si, prevzete 18. oktobra 2026; najvišje dovoljene cene veljajo od 13. oktobra 2026 (gov.si). Cene, ki so višje od najvišje dovoljene ali očitno zastarele, ne razvrščamo. Kako delamo

Po pokrajinah

Tradicionalne pokrajine: občine, ki v celoti ali deloma ležijo v pokrajini.

Občine po regijah

Vsaka občina z bencinskim servisom.

Vprašanja o cenah po regijah

V kateri regiji je dizel najcenejši?
Najnižje povprečje dizla zunaj avtocest ima danes Primorsko-notranjska regija: 1,878 € za liter. Razlike med regijami so majhne, ker skoraj vsi servisi prodajajo po najvišji dovoljeni ceni; nižje povprečje pomeni, da je v regiji več servisov, ki prodajajo ceneje.
Kje je avtoplin najcenejši?
Najcenejši avtoplin je danes v Savinjski regiji, od 0,790 € za liter. Cene avtoplina niso regulirane, zato se med servisi razlikujejo bolj kot cene bencina in dizla.
Kje je največ servisov pod najvišjo dovoljeno ceno?
Največ servisov, ki prodajajo dizel ceneje od najvišje dovoljene cene, je v Osrednjeslovenski regiji: 4.
Koliko bencinskih servisov je v Sloveniji?
Na goriva.si je 548 bencinskih servisov v 12 statističnih regijah. Največ jih je v Osrednjeslovenski regiji (90).

Niste našli odgovora? Pišite nam