Preskoči na vsebino
CeneGoriv.com

Cene goriv v Evropi

Povprečni dizel v Sloveniji je 1,918 €: 6. najnižja cena med 28 državami, ceneje je v 5 državah. Bencin 95 je 1,761 € (8. mesto).
28 državBilten za 12. oktobra 2026
  • Slovenija1,918 €dizel, 6. od 28
  • Avstrija2,162 €dizel, +24 centov glede na SI
  • Italija2,241 €dizel, +32 centov glede na SI
  • Hrvaška1,954 €dizel, +4 centi glede na SI
  • Madžarska1,942 €dizel, +2 centa glede na SI
  • Bosna in Hercegovina1,912 €dizel, −1 cent glede na SI

Države po ceni dizla in bencina 95

Povprečne cene z davki za liter, od najcenejše. Razlika je glede na Slovenijo.

Dizel

  1. 1.Malta−71 centov1,210 €
  2. 2.Poljska−12 centov1,795 €
  3. 3.Bolgarija−4 centi1,874 €
  4. 4.Španija−3 centi1,889 €
  5. 5.Bosna in Hercegovina(cijenegoriva.ba)−1 cent1,912 €
  6. 6.Slovenija1,918 €
  7. 7.Slovaška+0 centov1,919 €
  8. 8.Češka+0 centov1,921 €
  9. 9.Madžarska+2 centa1,942 €
  10. 10.Hrvaška+4 centi1,954 €
  11. 11.Estonija+9 centov2,013 €
  12. 12.Ciper+10 centov2,021 €
  13. 13.Romunija+12 centov2,041 €
  14. 14.Luksemburg+13 centov2,045 €
  15. 15.Švedska+13 centov2,050 €
  16. 16.Latvija+15 centov2,072 €
  17. 17.Grčija+20 centov2,118 €
  18. 18.Portugalska+23 centov2,148 €
  19. 19.Avstrija+24 centov2,162 €
  20. 20.Irska+25 centov2,164 €
  21. 21.Litva+29 centov2,205 €
  22. 22.Italija+32 centov2,241 €
  23. 23.Nemčija+35 centov2,270 €
  24. 24.Francija+41 centov2,328 €
  25. 25.Belgija+42 centov2,335 €
  26. 26.Nizozemska+56 centov2,482 €
  27. 27.Danska+58 centov2,502 €
  28. 28.Finska+62 centov2,536 €

Bencin 95

  1. 1.Malta−42 centov1,340 €
  2. 2.Poljska−19 centov1,570 €
  3. 3.Bolgarija−11 centov1,649 €
  4. 4.Švedska−7 centov1,692 €
  5. 5.Bosna in Hercegovina(cijenegoriva.ba)−1 cent1,749 €
  6. 6.Madžarska−1 cent1,754 €
  7. 7.Ciper−0 centov1,760 €
  8. 8.Slovenija1,761 €
  9. 9.Španija+3 centi1,790 €
  10. 10.Hrvaška+4 centi1,803 €
  11. 11.Slovaška+9 centov1,846 €
  12. 12.Češka+10 centov1,859 €
  13. 13.Avstrija+10 centov1,865 €
  14. 14.Luksemburg+12 centov1,876 €
  15. 15.Romunija+14 centov1,898 €
  16. 16.Estonija+16 centov1,920 €
  17. 17.Litva+16 centov1,925 €
  18. 18.Latvija+18 centov1,943 €
  19. 19.Belgija+22 centov1,977 €
  20. 20.Irska+22 centov1,983 €
  21. 21.Italija+26 centov2,021 €
  22. 22.Portugalska+35 centov2,110 €
  23. 23.Grčija+44 centov2,199 €
  24. 24.Francija+45 centov2,212 €
  25. 25.Nemčija+45 centov2,214 €
  26. 26.Finska+56 centov2,319 €
  27. 27.Nizozemska+70 centov2,462 €
  28. 28.Danska+90 centov2,658 €

Vir: Weekly Oil Bulletin, Evropska komisija, cene za 12. oktobra 2026; Bosna in Hercegovina: cijenegoriva.ba. Povprečja vključujejo servise ob avtocestah. Najvišja dovoljena cena dizla zunaj slovenskih avtocest: 1,881 €.

Slovenija in sosede od leta 2005

Tedensko povprečje dizla z davki. Polna črta je sosednja država, črtkana Slovenija.

Gorivo pred mejo

2,162€/L0,760 € (54,2 %)od 1. nov

Dizel v Avstriji (bilten EK), 12. oktobra 2026 · dizel v Sloveniji 1,918 €

Dizel v Avstriji (bilten EK), avstrija, 12. oktobra 2026: 2,162 € za liter. Od 1. novembra 2021 višja za 0,760 € (54,2 %). Najnižja 1,380 € (3. januarja 2022), najvišja 2,259 € (28. septembra 2026).

Dizel v AvstrijiDizel v Sloveniji
Najnižje (dizel v Avstriji)
1,380 €
3. jan
Najvišje (dizel v Avstriji)
2,259 €
28. sep
Zadnja sprememba
+0,024 €
12. okt

Cene po servisih v sosednjih državah

Za Hrvaško in Bosno in Hercegovino imamo sestrski strani s cenami na vsakem servisu: benzinska.com in cijenegoriva.ba. Zadnji slovenski servisi pred vsakim mejnim prehodom so na strani Gorivo pred mejo.

Vprašanja o cenah goriv v Evropi

Kako draga so goriva v Sloveniji v primerjavi z Evropo?
Po zadnjem tedenskem biltenu Evropske komisije (12. oktobra 2026) je povprečni dizel v Sloveniji 1,918 €, kar je 6. najnižja cena med 28 državami; bencin 95 je 1,761 € (8. mesto).
Kje je gorivo cenejše: v Sloveniji ali pri sosedih?
Povprečni dizel: Slovenija 1,918 €, Avstrija 2,162 €, Italija 2,241 €, Hrvaška 1,954 €, Madžarska 1,942 €. Za vožnjo čez mejo glejte tudi zadnje servise pred mejnimi prehodi.
Zakaj je slovensko povprečje višje od najvišje dovoljene cene?
Bilten upošteva vse servise, tudi tiste ob avtocestah, kjer cene niso regulirane in so višje. Najvišja dovoljena cena dizla zunaj avtocest je ta teden 1,881 €.
Od kod so podatki?
Iz tedenskega biltena o cenah naftnih derivatov (Weekly Oil Bulletin), ki ga Evropska komisija objavlja vsak teden za vse države EU, s cenami z vsemi davki. Bosna in Hercegovina je s sestrske strani cijenegoriva.ba, preračunana po fiksnem tečaju marke.

Niste našli odgovora? Pišite nam